Personalizujemy wszystkie nasze projekty. Dopasowujemy tekst oraz kolorystykę do Waszych potrzeb i upodobań.

  •  Posty   •  Tradycje weselne w innych krajach

Tradycje weselne w innych krajach

Mówi się, że co kraj, to obyczaj. Niewątpliwie jest w tym sporo racji, bowiem kultura w każdym kraju jest inna. Często wręcz różnice są diametralne. Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają przygotowania do ślubu krok po kroku w innych państwach? Czy kobiety w pozostałych krajach również mają coś takiego jak organizer ślubny, a inspiracji szukają na forum ślubnym?

Przygotowaliśmy dla Was kilka zwyczajów ślubnych w różnych kulturach i religiach.

Zarówno sam ślub, jak i wesele różnią się w zależności od państwa i panującej w nim tradycji i religii. I tak na przykład w kulturze japońskiej występują dwa rodzaje wesel: Shinto i buddyjski. Kobieta malowana jest na śnieżnobiały kolor od stóp do głów, tym samym deklarując swoją czystość. Zamiast welonu zakłada kimono, który zakrywa „rogi zazdrości” przed matką Pana Młodego.

Indonezja to kraj, w którym na przyjęcie weselne zaprasza się każdego, kto choć w niewielkim stopniu zna Parę Młodą. Taki zwyczaj prowadzi do tego, że na weselu może bawić się liczba osób sięgająca tysiąca. Odmowa oznacza zniewagę i brak szacunku dla Pary Młodej.

W Szwecji kobiety, które dostały zaproszenie nie powinny zakładać czerwonej sukienki, ponieważ oznacza to, że spędziły noc z Panem Młodym. Francuski zwyczaj jest dość zaskakujący, ponieważ dotyczy „niezwykłego” koktajlu, który Młoda Para musi wypić. W jego skład wchodzą po prostu resztki ze stołu…, a spożywa się go z muszli klozetowej. W Brazylii natomiast Panna Młoda zamiast bukietem, rzuca figurką św. Antoniego, który jest patronem zaślubin. Znaczenie jest takie samo jak u Nas, a mianowicie dziewczyna, która go złapie stanie wkrótce na ślubnym kobiercu.

Zostaw Odpowiedź